یک پرستار
آرامش را در هیاهو نیز می توان یافت.
 
ن : باران ت : ۱۳٩٠/٧/٢۸ ز : ٢:۳٦ ‎ب.ظ | +

این روزا زیاد آپ نمیشم ،آخه گرفتار پیدا کردن یه سری کتابام و در کل درسامونم زیاد شده،میدونید چیه،واقعا فکر شب امتحانم که قراره چی سرمون بیاد!با این همه درس تلنبار شده...سوال

آخه یکی نیست ب ما بگه چیکار میکنی که درس نمیخونی؟؟؟خدایی حسش نیست،اون اولا خیلی حال میداد وقتی میخوندیما ولی الان دیگه متوجه شدیم اینکارا واسه ما که کارای مهممممتر داریم زیاد واجب نیستچشمکحالا کارای مهم من...آخ آخ،خوابیدن تا 6،7 بعد از ظهر...اونوقت پا میشی میبینی فردا صبح کلاس داری و استاد قراره 3،4 مبحثی رو ک تدریس کرده کوییز بگیره!!

احتمالا تنها راهی که به ذهن آدم میرسه اینه که بالشت و پتوش رو برداره و بره سالن مطالعه!!زبان


کلمات کلیدی :
.:: نظرات () ::.


تفاوت چپ دست ها و راست دست ها
ن : باران ت : ۱۳٩٠/٧/٢٠ ز : ۱:۳٩ ‎ب.ظ | +

تفاوت چپ دست ها و راست دست ها

تشابهات و تفاوت های روانشناسی بین چپ دست ها و راست دست ها وجود دارد. چپ ‌دست‌ ها و راست دست‌ ها به ‌طور متفاوتی به دنیا نگاه می ‌کنند. همچنین افراد چپ دست در مواجهه با شرایط و موضوعات ترسناک، بیشتر دچار وحشت می شوند.

به طور کلی، افراد چپ‌ دست انعطاف ‌پذیرتر، باهوش‌ تر و سازگارتر از افراد راست ‌دست هستند. شاید به این فکر کنید که ای ‌کاش شما هم چپ‌ دست‌ بودید و یا در مورد سایر مزایای چپ دست‌ بودن بیندیشید.
واقعیت این است که حدود 90 درصد از مردم راست دست بوده و فقط 10 درصد چپ دست هستند.
یک نکته خیلی مهم که لا‌زم است به آن توجه داشته باشید این است که، غالب بودن طرف چپ یا راست،‌ در مورد کل بدن صادق است.


اگر کمی دقت کنید،‌حتما متوجه خواهید شد که با یک گوش بهتر از دیگری می ‌شنوید و یا با یک چشم بهتر از چشم مقابل می‌ بینید. پس باید توجه داشته باشید که غالب بودن یک قسمت از بدن یک مورد عمومی است که در مورد تمامی قسمت‌ های جفت بدن صدق می‌ کند.
این که دقیقا چرا یک نفر راست دست ‌و یا چپ دست می ‌شود، هنوز به ‌صورت یک راز باقی مانده است ولی برخی نظریه‌ ها در این مورد وجود دارند. یک نظریه، ترشح زیاد هورمون ‌های جنسی قبل از تولد را عامل چپ دست شدن افراد می ‌داند.
از سوی دیگر، محققان دانشگاه دانشگاه کالیفرنیا آمریکا معتقدند که چپ دست و یا راست دست شدن افراد تا حد زیادی توسط ژنتیک تعیین می ‌شود.


کلمات کلیدی :
ادامه ی مطلب
.:: نظرات () ::.


زودی یه آرزو کن
ن : باران ت : ۱۳٩٠/٧/۱٤ ز : ٧:۱٥ ‎ب.ظ | +
آبجی کوچیکه گفت: زودی یه آرزو کن، زودی یه آرزو کن
آبجی بزرگه چشماشو بست و آرزو کرد ...
آبجی کوچیکه گفت: چپ یا راست؟ چپ یا راست؟
آبجی بزرگه گفت: م م م راست
آبجی کوچیکه گفت: درسته، درسته، آرزوت برآورده میشه، هورا
بعد دستشو دراز کرد و از زیر چشم چپ آبجی مژه رو برداشت!
آبجی بزرگه گفت: تو که از زیر چشم چپ ورداشتی که
آبجی کوچیکه چپ و راست رو مرور کرد و گفت : خوب اشکال نداره
دستشو دراز کرد و یه مژه دیگه از زیر چشم راست آبجی برداشت
دیدی؟ آرزوت می خواد برآورده شه، دیدی؟ حالا چی آرزو کردی
آبجی بزرگه گفت: آرزو کردم دیگه مژه هام نریزه
بعد سه تایی زدن زیر خنده
آبجی کوچیکه، آبجی بزرگه و پرستار بخش شیمی درمانی

 


کلمات کلیدی :
.:: نظرات () ::.


 
ن : باران ت : ۱۳٩٠/٧/٩ ز : ۸:٥٢ ‎ق.ظ | +

سلااااااااااام

عجب روزی بشه امروز,وقتی از اول صبح کلاسا لغو میشه...لبخند

بگذریم,بعد اینکه تازه از خونه اومدم دانشگاه و کلی سر حال هستم یه اتفاقی هم باعث شد کلی با دوستام بخندیم,یکی از دوستام که اونم ترم بوقیه قرار بوده صبح با سرویس دانشگاه بیاد سالن تربیت بدنی,بیچاره درست حسابی هم اونجا رو بلد نبوده,یه خانمه نرسیده به دانشگاه پیاده میشه اونم به حساب اینکه اونجا سالن تربیت بدنیه پیاده شده,اونوقت مجبور شده تا خوده دانشگاه شهر پیاده بیادزبان

هوای اینجا هم که دیگه ....

 


کلمات کلیدی :
.:: نظرات () ::.


دختر زیبا و مانکن دیروز، و پرستار مهربان امروز..(عکس)
ن : باران ت : ۱۳٩٠/٧/۸ ز : ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ | +
دختر زیبا و مانکن دیروز، و پرستار مهربان امروز..(عکس)
 
دختر زیبای و مانکن دیروز، و www.parsnaz.ir|پرستار مهربان امروز+عکس
 
«فا بیان» دختر ۲۸ ساله فرانسوی است تا چندی قبل مدل لباس بسیار معروفی بود که شرکت‌های بزرگ با او قراردادهای کلانی می‌بستند.
 
عکس او در مجله‌ها و شبکه‌های مختلف تلویزیونی به نمایش در می‌آمد ولی حالا در روستاهای دور دست افغانستان به درمان بیماران می‌پردازد و از زندگی خودش بسیار راضی و خوشحال است چرا که او حالا اسلام را پذیرفته و یک مسلمان است. فابیان با اعتماد به نفس کاملی گفت: «اگر لطف و رحمت خداوند شامل من نمی‌شد، هیچ گاه نمی‌توانستم مسلمان شوم و تا آخر عمرم مانند یک حیوان زندگی می‌کردم. من در آن زندگی فقط به دنبال سیراب کردن هوس و شهوت‌های خود بودم و هیچ اصول و ارزشی برای خود نداشتم. از کودکی آرزو داشتم پرستار شوم، اکنون که مسلمان شده‌ام به آرزوی خود رسیده‌ام.»
 
بله او به آرزوهای خودش رسیده است و حالا راه هدایت را پیدا کرده است. او تا دیروز همه خواسته‌های دنیایی را داشت، ثروت و شهرت و … اما حالا حقیقت را داشت، آرامش را داشت، اعتماد به نفس را داشته چیزی را داشت که قبلاً هیچ‌گاه نداشته، «ایمان».
 
او گفت: «در حال و هوای کودکی همواره خودم را در حالت کمک به کودکان بیمار تخیل می‌کردم اما وقتی بزرگ‌تر شدم، به دلیل زیبایی ظاهری که دارم ناخودآگاه به سمت دنیای مدل کشیده شدم و از شکل من استفاده ابزاری می‌شد، دقیقاً مانند یک وسیله مدت دار که بویی از انسانیت در آن نبود.» این دختر تازه مسلمان شده، همچنین گفت: «تا اینکه برای شرکت در یکی از برنامه‌ها به بیروت پایتخت لبنان دعوت شدم. وقتی به آنجا سفر کردم، صحنه‌هایی دیدم که در همه عمرم مانند آن را ندیده بودم.
 
در آنجا پیش از گذشته از خودم منفور شدم و کم کم به سمت متحول شدن حرکت کردم تا اینکه در نهایت به اسلام که انسانیت واقعی در آن وجود دارد، رسیدم. پس از مسلمان شدن در بیروت به پاکستان سفر کردم و از مرز این کشور به افغانستان رفتم و با کمک به کودکان و مجروحان یکی از آرزوهای دیرینه و کودکی خود را محقق ساختم.» وقتی فا بیان مسلمان شد خیلی‌ها تلاش کردند او را از راهی که انتخاب کرده بود منصرف کنند.
 
«فا بیان» در این باره گفت: «شرکت‌های مدل پس از اینکه از مسلمان شدن من با خبر شدند، سعی کردند مرا به راه قبلی باز گردانند از همین رو هدایای بسیار زیادی برایم فرستادند و پیشنهاد دستمزد سه برابری نسبت به قبل را به من دادند اما من که تازه راه اصلی را یافته بودم، هدایا را پس فرستاده و همه پیشنهادات آنان را رد کردم و اکنون احساس می‌کنم که در خوشبختی کامل به سر می‌برم.”
 
خانواده او هم تلاش زیادی کردند جلوی کار او را بگیرند و اما فا بیان برای راهی که انتخاب کرده بود مصمم بود. حالا او زندگی‌اش را صرف کمک به دیگران می‌کند تا به ما هم یاد بدهد که مهم‌ترین داشته یک انسان ایمان اوست، به خاطر ایمان حتی می‌شود از ثروت و شهرت هم گذشت.

کلمات کلیدی :
.:: نظرات () ::.


 
ن : باران ت : ۱۳٩٠/٧/۸ ز : ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ | +

و خدا...

 دردودل من با خدا

گفتم: خدایا از همه دلگیرم، گفت: حتی از من؟؟

گفتم: دلم را ربودند، گفت: پیش از من؟؟

گفتم: خدایا چقدر دوری...، گفت: تو یا من؟؟

گفتم: خدایا تنهاترینم، گفت: پس من؟؟

گفتم: خدایا کمک خواستم، گفت: غیر از من؟؟

گفتم: خدایا دوستت دارم، گفت: بیش از من؟؟

گفتم: خدایا اینقدر نگو من، گفت: من توام، تو من


کلمات کلیدی :
.:: نظرات () ::.


 
ن : باران ت : ۱۳٩٠/٧/۸ ز : ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ | +

.....

...

..

دوس دارم ایندفعه رو بی مقدمه شروع کنم،نه مثل همیشه با یه سلام تکراری،خب بازم یه اول هفته دیگه و یه کلاس، که باید تا 4 سال دیگه همو یدک بکشیم!!خوبه حالا ما اول راهیمو خبری از کوئیز و پرسش کلاسی نیست،ولی نمیدونم چرا بازم تحمل جو کلاس یه جورایی ناخوشاینده!

فکر کنم تا پنجشنبه دیگه که بیام نتونم اپ بشم

پس مواظب خودتون باشیییید

قلب


کلمات کلیدی :
.:: نظرات () ::.


خداوندا (کوروش کبیر)
ن : باران ت : ۱۳٩٠/٧/۸ ز : ٩:٥٩ ‎ق.ظ | +

            

خداوندا! دستهایم خالی است و دلم غرق در آرزوها - یا به قدرت بیکرانت دستانم را توانا گردان یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن


کلمات کلیدی :
.:: نظرات () ::.


 

Powered By persianblog.ir Copyright © by nurse90
This Themplate  By Theme-Designer.Com